Všeobecné informace ke kurzům paraglidigu

vseobecne_info

Proč absolvovat kurz paraglidingu u nás?

srovnávejte:
Cena za srovnatelné kurzy paraglidingu je jedna z nejnižších. Hlavně je za kurz, při kterém můžete získat znalosti až k získání pilotního průkazu, na rozdíl od podobných „kurzů paraglidingu“, po kterých je nutno absolvovat další..a další.. ( To je častý trik škol, jak z vás dostat další peníze. )
Přezkoušení inspektorem paraglidingu v ceně kurzu. ( Další finta méně seriozních škol. )
Záruka že u nás po týdnu zvládnete piloťák – neexistuje, ale úspěšnost je velmi vysoká.
Slevy – to je samostatná kapitola, v nejlepším případě můžete u nás získat kurz zdarma...
Doba výcviku je stanovena – vždy po dohodě – tak, aby byl den i týden maximálně využit a dva víkendové dny po kurzu mohly být použity na eventuelní nutné prodloužení výcviku zdarma. ( Tím můžete - v případě potřeby - získat až 9 !!! dní výuky za stejné peníze. )
Naviják k případnému vyvlekání do výšky máme vlastní a je tedy kdykoliv škole paraglidingu k dispozici. Tím je řešen problém kdy tzv. nefouká proti správnému kopci, a ostatní školy musejí vyčkávat, prodlužovat nebo překládat výcvik na jiné termíny. Ceny za vlekání jsou při výcviku stanoveny jako tzv skupinové, tj. min. o 25% nižší než pro běžné uživatele.
Ubytování a výuka ve vlastním objektu, WC , sprcha , za symbolickou cenu..
Výstroj - žádné zastaralé padáky z bazaru, jak je často u škol vidět… nejstarší padák školy má za sebou dvě sezóny.
Zápůjčky vybavení - absolvent si může v době kdy neprobíhá výcvik půjčit vybavení za 500,-/den
Bonus - permanentka pro startoviště Kozákov zdarma

 

Informace o kurzu paraglidingu a podmínkách

Školící pracovníci mají kvalifikaci instruktorů paraglidingu a inspektorů paraglidingu pověřených Leteckou amatérskou asociací /LAA ČR/, pověřenou správou sportovně létajících zařízení (SLZ).

V maximální míře Vás bude školit Mirek Stěhula, mistr ČR a dlouholetý reprezentant, firemní pilot jedné z největších světových firem Gradient a instruktor paraglidingu Vašek Hloušek.

Koncepce výcviku je prováděna podle osnov vydaných LAA ČR, cílem je maximální bezpečnost žáka ve výcviku i v jeho další praxi.

Výuka probíhá ve fázích teorie, názorné ukázky, přezkušování v oblasti aerodynamiky, základů meteorologie, leteckých předpisů a mechaniky letu.

Praktický výcvik paraglidingu probíhá dle situace na nejbližších vhodných startovištích na cvičných terénech, postupně přejdeme na svahy kolem 300m., případně naviják. Při těchto letech jsou žáci naváděni radiostanicí.

osobní listTeoretická část bude u základního kurzu paraglidingu uzavřena písemným testem, praktická po splnění všech povinných úloh závěrečnou zkouškou. Po zdárném ukončení zkoušek může frekventant požádat o vydání osobního listu, nutného pro vydání pilotního průkazu. Před započetím výcviku paraglidingu doporučuji stát se členem LAA ČR, členství zaručuje nižší startovní poplatky na startovištích, základní pojištění a výhodné sazby pro pojištění pro letecké sporty.(viz www.laacr.cz)

Berte prosím v úvahu, že některé fáze výcviku mohou být ovlivněny meteosituací a tato si může vyžádat i přeložení výcviku na jiný termín. V případě prodloužení výcviku z důvodu nezvládnutí úloh stojí individuální výcvik od 1000 Kč do 3000 Kč/1 den

Na výcvik si přineste obuv zpevňující kotníky, rukavice, vhodný oděv, doklad o zaplacení kursovného.

 

Přihláška na kurz paraglidingu:

Přihláška je akceptována po zaplacení zálohy 1500Kč do 15 dní před začátkem kurzu. Pozor, do kurzu jste zařazeni (do maximálního počtu 10 zájemců) po potvrzení příjmu přihlášky a zálohy. Zálohu je nutné uhradit složenkou na adresu ( viz kontakty ), tato je při zrušení ze strany kurzisty v době 15 dní a méně před začátkem kurzu nevratná. Před nástupem do kurzu je třeba absolvovat lékařskou prohlídku u praktického lékaře a nechat si lékařem potvrdit způsobilost na osobním listu (stáhnout zde) .Žák musí být v okamžiku započetí kurzu starší 15 let.

Kurzovné je možno zaplatit i se zálohou, nejdéle však při započetí kurzu.

Průběh výcviku paraglidingu:

Prováděn na nejnovějších padácích Gradient Bright 5, a speciálních školních sedačkách Karpofly. Veškerý použitý materiál je testovaný v akreditovaných zkušebnách.

Cena kurzu praglidingu obsahuje:

výcvik, učebnice, výukové kazety nebo DVD, zapůjčení výstroje, poplatky za plochy a případný instruktážní let na dvoumístném padáku. Ubytování za symbolickou cenu 100,-Kč/den poskytujeme v místě teoretické výuky, učebna v Semilech, Nádražní 214

Cena kurzu paraglidingu neobsahuje:

lanovky, ubytování, vlekání navijákem (pro vlekání které bude součástí výuky vám bude poskytnuta cena o 25% nižší) ani doprava na cvičné terény, pokud je to možné, použijte vlastní automobil ale není podmínkou.

Slevy na kurzovném:

  • 500,-Kč - při zakoupení sedačky nebo záložního padáku do 3 měsíců od ukončení kurzu
  • 1000,- Kč - při přihlášení dvojice najednou
  • 1500,- Kč - pro mládež ve věku 15 - 21 let
  • 2000,- Kč - při zakoupení nového padákového kluzáku do 3 měsíců od ukončení kurzu
  • 3000,- Kč - při přihlášení skupiny 6 studentů nebo mládeže do 21 let (sleva je pro každého účastníka kurzu)
  • 8000,- Kč - při přihlášení skupiny dalších 5 žáků

http://b.artbetting.net/

UK Bookmaker http://f.artbetting.net
Reviw on bokmaker Number 1 in uk http://w.artbetting.net/ William Hill
Full Reviw on best bokmaker - Ladbrokes http://l.artbetting.net/ full information